ČLÁNOK

Keď to len tak Zwengne...

Nie nadarmo som napísal titulok ako som ho napísal. Ide totiž o moju prvú návštevu útulného ateliéru s názvom ZWENG.

Keď potrebujete mať kontrolu nad všetkým, nezostáva vám nič iné, ako ísť fotiť do ateliéru. Máte tam úplnú kontrolu nad svetlom, farbami, priestorom a vlastne všetkom, čo viete v ateliéri riadiť a ovládať. 

Keď som šiel na posledné fotenie, žiaľ, ateliér kam bežne chodievam, bol plne vyťažený a tak som sa musel poobzerať po inej možnosti. Keďže ako fotograf máte vždy plno kontaktov na iných fotografov, make up artistov a tak podobne, nezaváhal som a ozval som sa kolegovi o ktorom viem, že má tiež ateliér. Ten však bol - žiaľ - odcestovaný pracovne, takže nebola šanca využiť jeho ateliér, avšak odporúčil mi ateliér ZWENG. 

Keď vám aj názov zazvoní v uchu

Na prvý pohľad malý, útulný, no aj napriek tomu skvelo vybavený a plný množstva vecí, ktoré viete pri fotení využiť. Nebudem opisovať všetky veci, čo sú k dispozícii po technickej stránke, ani nič podobné, pretože by vás to unudilo. To, prečo som sa rozhodol napísať tento príspevok je fakt, že som bol nesmierne a milo prekvapený otvorenosťou a ústretovosťou personálu.

Ako s prvým som prišiel do kontaktu s Michalom. Mladým chalaniskom, čo sa venuje fotografii a videu. Kým som čakal na modelku, urobil mi prehliadku ateliéru a priestorov, aby som vedel kde sa čo nachádza a s čím viem manipulovať. Popri čakaní sme si pokecali o tom, ako sa všetko v rámci fotografie zmenilo a ako je ťažké dnes nielen osloviť, ale aj nájsť tváre, ktoré by boli neokukané a nemali desaťtisíce followerov kade tade po sociálnych sieťach.

Druhým v poradí bol nakoniec Richard Weber, s ktorým som úvodne komunikoval, keď som si bookoval ateliér. Tiež otvorený a férový chlap, ktorý rovnako ako Michal, bol plne otvorený a nápomocný. Verím, že spoluprácu s ateliérom ešte isto budem opakovať, pretože - ako som spomínal - je príjemný, útulný a plne vybavený. Už čoskoro pridám do porfólia práce, ktoré vznikli v ateliéri ZWENG.

Ak chcete viedieť viac, navštívte ich webstránky na www.zweng.sk.

  • /